Το αποχαιρετιστήριο tweet του Μπουταρη για τα εννέα χρόνια δημαρχίας
![5a8d44f81dc5241c468b4617](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2019-08-31/5a8d44f81dc5241c468b4617.jpg)
“Έπειτα από εννέα χρόνια δήμαρχος αποχαιρετώ τους Θεσσαλονικείς. Εύχομαι και ελπίζω πως η διοίκησή μας δεν θα αποτελέσει παρένθεση, αλλά θα γίνει η αρχή για μια πιο ανοιχτή πόλη. Εις το επανιδείν”.
Με το μήνυμα αυτό που ανήρτησε στον προσωπικό του λογαριασμό στο twitter ο Γιάννης Μπουτάρης επέλεξε να αποχαιρετήσει τους δημότες της Θεσσαλονίκης ολοκληρώνοντας τη δεύτερη θητεία του στον δημαρχικό θώκο της πόλης. Το μήνυμα συνοδεύεται από φωτογραφία στην οποία ο ίδιος έχοντας πλάτη στον φακό ατενίζει από το δημαρχικό μέγαρο τον Θερμαϊκό κόλπο.
Με το μήνυμα αυτό που ανήρτησε στον προσωπικό του λογαριασμό στο twitter ο Γιάννης Μπουτάρης επέλεξε να αποχαιρετήσει τους δημότες της Θεσσαλονίκης ολοκληρώνοντας τη δεύτερη θητεία του στον δημαρχικό θώκο της πόλης. Το μήνυμα συνοδεύεται από φωτογραφία στην οποία ο ίδιος έχοντας πλάτη στον φακό ατενίζει από το δημαρχικό μέγαρο τον Θερμαϊκό κόλπο.