Κοροναϊός: Ύποπτο κρούσμα στο Νοσοκομείο Λάρισας
![panepistimiako-geniko-nosokomeio-larisas](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2020-03-02/panepistimiako-geniko-nosokomeio-larisas.jpg)
Στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας μεταφέρθηκε ένας 32χρονος Βολιώτης.
Ο 32χρονος άνδρας εισήχθη στο Αχιλλοπούλειο Νοσοκομείο του Βόλου, με ύποπτα συμπτώματα κοροναϊού (έχοντας μάλιστα βρεθεί πρόσφατα και στην Ιταλία), του έγιναν εξετάσεις και κρίθηκε απαραίτητη η μετάβασή του στο νοσοκομείο αναφοράς της 5ης ΥΠΕ, το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας.
Ο 32χρονος άνδρας εισήχθη στο Αχιλλοπούλειο Νοσοκομείο του Βόλου, με ύποπτα συμπτώματα κοροναϊού (έχοντας μάλιστα βρεθεί πρόσφατα και στην Ιταλία), του έγιναν εξετάσεις και κρίθηκε απαραίτητη η μετάβασή του στο νοσοκομείο αναφοράς της 5ης ΥΠΕ, το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας.