Κοροναϊός: Εμβολιάστηκε με το εμβόλιο της Astrazeneca ο Μητροπολίτης Φθιώτιδας Συμεών (Εικόνες)
Παρουσία του Δημάρχου ο Μητροπολίτης έκανε την πρώτη δόση εμβολίου
![Μητροπολιτης_Φθιωτιδας_Συμεων](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2021-05-04/%CE%9C%CE%B7%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%84%CE%B7%CF%82_%CE%A6%CE%B8%CE%B9%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%B4%CE%B1%CF%82_%CE%A3%CF%85%CE%BC%CE%B5%CF%89%CE%BD.jpg)
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης έδειξε τον δρόμο προς την «Ελευθερία» επιλέγοντας να κάνει το εμβόλιο κατά του κοροναϊού.
Για την ακρίβεια, ο Μητροπολίτης έκανε το εμβόλιο της Astrazeneca. Έφτασε το μεσημέρι στο Κέντρο Υγείας και εμβολιάστηκε παρουσία και του Δημάρχου Μπάμπη Λιόλιου, ο οποίος επίσης εμβολιάστηκε κατά της covid-19.
Αυτή ήταν η πρώτη δόση και για τους δύο σύμφωνα με τα προβλεπόμενα.
Σύμφωνα με το Lamiareport ο Μητροπολίτης θα συνεχίσει απρόσκοπτα τις εκκλησιαστικές του υποχρεώσεις και απόψε στις 19:00 μμ θα χοροστατήσει στον Πανηγυρικό Αρχιερατικό Εσπερινό του Αγίου Εφραίμ στο Πνευματικό και Διοικητικό Κέντρο της Μητροπόλεως μας στη Νέα Άμπλιανη Λαμίας.
Για την ακρίβεια, ο Μητροπολίτης έκανε το εμβόλιο της Astrazeneca. Έφτασε το μεσημέρι στο Κέντρο Υγείας και εμβολιάστηκε παρουσία και του Δημάρχου Μπάμπη Λιόλιου, ο οποίος επίσης εμβολιάστηκε κατά της covid-19.
Αυτή ήταν η πρώτη δόση και για τους δύο σύμφωνα με τα προβλεπόμενα.
Σύμφωνα με το Lamiareport ο Μητροπολίτης θα συνεχίσει απρόσκοπτα τις εκκλησιαστικές του υποχρεώσεις και απόψε στις 19:00 μμ θα χοροστατήσει στον Πανηγυρικό Αρχιερατικό Εσπερινό του Αγίου Εφραίμ στο Πνευματικό και Διοικητικό Κέντρο της Μητροπόλεως μας στη Νέα Άμπλιανη Λαμίας.