Πάτρα: Στο νοσοκομείο 37χρονος με αιματολογική διαταραχή - Είχε κάνει το εμβόλιο της Johnson & Johnson
Αναμένεται η γνωμάτευση ώστε να διαπιστωθεί αν υπάρχει σύνδεση με το εμβόλιο
![Ασθενοφορο2](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2021-05-27/%CE%91%CF%83%CE%B8%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%BF2.jpg)
Ένας 37χρονος από την Κεφαλονιά, διακομίστηκε σήμερα το πρωί από το Γενικό Νοσοκομείο Κεφαλονιάς, με το πρωινό πλοίο, στο Γενικό Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Πατρών.
Ο 37χρονος παρουσίασε αιματολογική διαταραχή και κρίθηκε σκόπιμο από τους θεράποντες γιατρούς του στο Γενικό Νοσοκομείο Κεφαλονιάς, να διακομιστεί σε Νοσοκομείο εκτός νησιού, όπως και έγινε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ.
Ο 37χρονος πριν από 10 ημέρες είχε κάνει το εμβόλιο της Johnson & Johnson, όμως ακόμα κανείς δεν γνωρίζει αν πρόκειται για παρενέργεια από το εμβόλιο.
Ο αναπληρωτής διοικητής του Γενικού Νοσοκομείου Κεφαλονιάς, Χρήστος Παυλάτος, ανέφερε σχετικά με το περιστατικό: «Περιμένουμε την γνωμάτευση των ειδικών, για να δούμε τι ακριβώς συνέβη στον συμπατριώτη μας. Δεν ξέρουμε ακόμα αν είναι παρενέργεια από το εμβόλιο».
Ο 37χρονος παρουσίασε αιματολογική διαταραχή και κρίθηκε σκόπιμο από τους θεράποντες γιατρούς του στο Γενικό Νοσοκομείο Κεφαλονιάς, να διακομιστεί σε Νοσοκομείο εκτός νησιού, όπως και έγινε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ.
Ο 37χρονος πριν από 10 ημέρες είχε κάνει το εμβόλιο της Johnson & Johnson, όμως ακόμα κανείς δεν γνωρίζει αν πρόκειται για παρενέργεια από το εμβόλιο.
Ο αναπληρωτής διοικητής του Γενικού Νοσοκομείου Κεφαλονιάς, Χρήστος Παυλάτος, ανέφερε σχετικά με το περιστατικό: «Περιμένουμε την γνωμάτευση των ειδικών, για να δούμε τι ακριβώς συνέβη στον συμπατριώτη μας. Δεν ξέρουμε ακόμα αν είναι παρενέργεια από το εμβόλιο».