Από θαύμα γλύτωσαν οι ένοικοι πολυκατοικίας επί της οδού Καποδιστρίου 7 στο Λουτράκι ύστερα από τη φωτιά που ξέσπασε τα ξημερώματα της Δευτέρας στον δεύτερο όροφο.
Η πυρκαγιά επεκτάθηκε γρήγορα σε όλα τα διαμερίσματα του δεύτερου και τρίτου ορόφου, με αποτέλεσμα να κινδυνέψουν άμεσα όλοι οι ένοικοι της πολυκατοικίας.
Επτά εξ αυτών μεταφέρθηκαν με ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ στο Κέντρο Υγείας Λουτρακίου με αναπνευστικά προβλήματα. Οι υπόλοιποι είναι καλά στην υγεία τους.
Δείτε τις εικόνες
Στο σημείο έφτασαν επτά οχήματα της πυροσβεστικήςμε 14 άντρες και δύο καλαθοφόρα οχήματα του δήμου Λουτρακίου Περαχώρας Αγίων Θεοδώρων όπου έβγαλαν τους ενοίκους από τα μπαλκόνια.