Σοκ στη Θεσσαλονίκη: «Βουτιά» σε βάθος 2 μέτρων για υπάλληλο καθαριότητας
Για την υπόθεση διενεργείται έρευνα από το τμήμα Καθημερινότητας και Άμεσης Επέμβασης του δήμου Παύλου Μελά σε συνεργασία με την ΕΥΑΘ
![εκαβ](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2022-03-25/%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CE%B2.png)
Στο νοσοκομείο Παπαγεωργίου της Θεσσαλονίκης, με κάταγμα ισχίου, μεταφέρθηκε πριν από λίγες ημέρες εργαζόμενος του τμήματος Καθαριότητας του δήμου Παύλου Μελά, ο οποίος έκανε «βουτιά» σε βάθος 2 μέτρων, όταν υποχώρησαν πλάκες πεζοδρομίου έξω από οικοδομή, σε σημείο που υπήρχε παλιός βόθρος.
Από την υποχώρηση των πλακών δημιουργήθηκε μια μεγάλη τρύπα, βάθους περίπου 2 μέτρων, στην οποία έπεσε και τραυματίστηκε ο εργαζόμενος.
Για τη συγκεκριμένη υπόθεση διενεργείται έρευνα από το τμήμα Καθημερινότητας και Άμεσης Επέμβασης του δήμου Παύλου Μελά σε συνεργασία με την ΕΥΑΘ, προκειμένου να διαπιστωθεί η αιτία που προκάλεσε την υποχώρηση του εδάφους.
Από την υποχώρηση των πλακών δημιουργήθηκε μια μεγάλη τρύπα, βάθους περίπου 2 μέτρων, στην οποία έπεσε και τραυματίστηκε ο εργαζόμενος.
Για τη συγκεκριμένη υπόθεση διενεργείται έρευνα από το τμήμα Καθημερινότητας και Άμεσης Επέμβασης του δήμου Παύλου Μελά σε συνεργασία με την ΕΥΑΘ, προκειμένου να διαπιστωθεί η αιτία που προκάλεσε την υποχώρηση του εδάφους.