Το νέο Δ.Σ. στην Ένωση Δικαστικών Λειτουργών του ΣτΕ
Πρόεδρος επανεξελέγη ο σύμβουλος Επικρατείας Παναγιώτης Τσούκας
![Symvoulio_Epikrateiaw_1](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2022-10-24/Symvoulio_Epikrateiaw_1.jpg)
Συγκροτήθηκε σε σώμα το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης Δικαστικών Λειτουργών του Συμβουλίου της Επικρατείας που προέκυψε από τις αρχαιρεσίες της 19ης Οκτωβρίου 2022.
Αναλυτικότερα, πρόεδρος επανεξελέγη ο σύμβουλος Επικρατείας Παναγιώτης Τσούκας, αντιπρόεδρος η πάρεδρος του ΣτΕ Ελένη Κουλεντιανού, γενικός γραμματέας ο εισηγητής του ΣτΕ Κωνσταντίνος Γεωργακόπουλος, ταμίας η εισηγήτρια του ΣτΕ Ειρήνη Σπανάκη.
Επίσης, τακτικό μέλος τοποθετήθηκε ο πάρεδρος του ΣτΕ Δημήτριος Τσαρούχας και αναπληρωματικό μέλος ο πάρεδρος του ΣτΕ Δημήτριος Τομαράς.