Σύρος: Φωταγωγήθηκε το χριστουγεννιάτικο δέντρο στην Ερμούπολη
«Μύρισε» η πιο όμορφη εποχή του χρόνου στην πρωτεύουσα των Κυκλάδων
![Christmas_tree_siros](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2022-11-27/Christmas_tree_siros.jpg)
Οι Κυκλάδες είναι όμορφες κάθε εποχή και αυτό αποδείχθηκε στην πρωτεύουσά τους, την Ερμούπολη της Σύρου, όπου η φωταγώγηση του χριστουγεννιάτικου δέντρου στην πλατεία Μιαούλη ήταν η κορωνίδα μίας σειράς από εκδηλώσεις.
Η παιδική χορωδία της ορχήστρας των Κυκλάδων γέμισε μελωδίες την εκδήλωση, ενώ οι παραμυθένιοι ήρωες, οι ξυλοπόδαροι, ο μάγος, ο Άγιος Βασίλης με την Αγιοβασιλίνα έδωσαν ξεχωριστό χρώμα στην γιορτή.
Χαιρετισμό απηύθυναν στο πλήθος η αντιδήμαρχος Πολιτισμού, Αλίκη Λεονταρίτη και ο δήμαρχος Σύρου, Νίκος Λειβαδάρας, ο οποίος έδωσε και σύνθημα για την αντίστροφη μέτρηση για ευτυχισμένες γιορτές σε όλο τον κόσμο!
Η ιστοσελίδα cyclades.gr κατέγραψε την εκδήλωση σε βίντεο.
![](https://s.parapolitika.gr/files/2022-11-27/Christmas.jpg)
Η παιδική χορωδία της ορχήστρας των Κυκλάδων γέμισε μελωδίες την εκδήλωση, ενώ οι παραμυθένιοι ήρωες, οι ξυλοπόδαροι, ο μάγος, ο Άγιος Βασίλης με την Αγιοβασιλίνα έδωσαν ξεχωριστό χρώμα στην γιορτή.
![](https://s.parapolitika.gr/files/2022-11-27/Siros.jpg)
Χαιρετισμό απηύθυναν στο πλήθος η αντιδήμαρχος Πολιτισμού, Αλίκη Λεονταρίτη και ο δήμαρχος Σύρου, Νίκος Λειβαδάρας, ο οποίος έδωσε και σύνθημα για την αντίστροφη μέτρηση για ευτυχισμένες γιορτές σε όλο τον κόσμο!
Η ιστοσελίδα cyclades.gr κατέγραψε την εκδήλωση σε βίντεο.