Πειραιάς: Μικροί και μεγάλοι μαθητές τίμησαν την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου - Δείτε εικόνες από την παρέλαση
H μαθητική παρέλαση πραγματοποιήθηκε στο κέντρο του Πειραιά
![peiraias__3_](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2023-03-25/peiraias__3_.png)
Με μεγαλοπρέπεια γιορτάζει ο Πειραιάς την 25η Μαρτίου, με την μεγάλη μαθητική παρέλαση που ξεκίνησε το πρωί του Σαββάτου.
H μαθητική παρέλαση πραγματοποιήθηκε στο κέντρο του Πειραιά, μπροστά από το Δημοτικό Θέατρο με μικρούς και μεγάλους μαθητές να τιμούν την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίoυ.
Δείτε εικόνες
![334523113_734117278198582_9049686140912386868_n__1_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-03-25/334523113_734117278198582_9049686140912386868_n__1_.jpg)
![334261756_230708329523565_2284637490550118284_n__1_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-03-25/334261756_230708329523565_2284637490550118284_n__1_.jpg)
![334100387_176105025218293_3513487264551622608_n__2_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-03-25/334100387_176105025218293_3513487264551622608_n__2_.jpg)
![334225685_755023462788330_170451342360923032_n__3_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-03-25/334225685_755023462788330_170451342360923032_n__3_.jpg)
![334235454_1246537005982481_3932808934120634192_n__2_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-03-25/334235454_1246537005982481_3932808934120634192_n__2_.jpg)
![337254217_1324821734916296_2339975695298004961_n__2_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-03-25/337254217_1324821734916296_2339975695298004961_n__2_.jpg)
Σημειώνεται πως την κυβέρνηση εκπροσώπησε ο υφυπουργός Ναυτιλίας, Κώστας Κατσαφάδος και η υφυπουργός Εργασίας, Δόμνα Μιχαηλίδου, ενώ παρέστησαν ο Μητροπολίτης Πειραιώς, κ. Σεραφείμ, οι βουλευτές Γιάννης Μέλας, Χριστόφορος Μπουτσικάκης και Θοδωρής Δρίτσας, ο δήμαρχος Πειραιά Γιάννης Μώραλης, η αντιπεριφερειάρχης Πειραιά Σταυρούλα Αντωνάκου, η αντιδήμαρχος Πειραιά, Ανδριάνα Ζαρακέλη και πλήθος κόσμου.