Εκλογές 2023 - Απίστευτη σύμπτωση στην Κόρινθο: Στο ίδιο εκλογικό τμήμα βρέθηκαν ο γηραιότερος ψηφοφόρος και ο νεότερος δικαστικός αντιπρόσωπος
Ο γηραιότερος ψηφοφόρος στην Ελλάδα, Γρηγόριος Κρίκας, ετών 102, άσκησε το εκλογικό του δικαίωμα στο 113ο εκλογικό τμήμα Ξυλοκέριζας Κορίνθου
![ghraioteros_pshfoforos](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2023-06-26/ghraioteros_pshfoforos.png)
Μία απίστευτη σύμπτωση σημειώθηκε στο 113ο εκλογικό τμήμα Ξυλοκέριζας Κορίνθου, στις εκλογές της 25ης Ιουνίου.
Ειδικότερα, στο συγκεκριμένο εκλογικό κέντρο προσήλθε για να ασκήσει το εκλογικό του δικαίωμα ο γηραιότερος ψηφοφόρος στην Ελλάδα, ενώ δικαστικός αντιπρόσωπος στο ίδιο τμήμα ήταν ίσως και ο νεότερος δικαστικός αντιπρόσωπος που έλαβε μέρος στη χθεσινή διαδικασία.
Ο γηραιότερος ψηφοφόρος στην Ελλάδα, Γρηγόριος Κρίκας, ετών 102, άσκησε το εκλογικό του δικαίωμα στο 113ο εκλογικό τμήμα Ξυλοκέριζας Κορίνθου.
Δικαστικός αντιπρόσωπος στο τμήμα αυτό ήταν ο ασκούμενος δικηγόρος του Δικηγορικού Συλλόγου Κορίνθου, Παύλος Κωνσταντίνου, ετών 22, μάλλον ο νεότερος δικαστικός αντιπρόσωπος στη χώρα, σύμφωνα με το ρεπορτάζ του Korinthostv.
Ο συμπαθέστατος υπερήλικας προσήλθε μέχρι την κάλπη, διάλεξε ψηφοδέλτιο μόνος του και επέμενε να το ρίξει ο ίδιος στην κάλπη, ασκώντας το εκλογικό του δικαίωμα ως συνετός πολίτης.
Ειδικότερα, στο συγκεκριμένο εκλογικό κέντρο προσήλθε για να ασκήσει το εκλογικό του δικαίωμα ο γηραιότερος ψηφοφόρος στην Ελλάδα, ενώ δικαστικός αντιπρόσωπος στο ίδιο τμήμα ήταν ίσως και ο νεότερος δικαστικός αντιπρόσωπος που έλαβε μέρος στη χθεσινή διαδικασία.
Ο γηραιότερος ψηφοφόρος στην Ελλάδα, Γρηγόριος Κρίκας, ετών 102, άσκησε το εκλογικό του δικαίωμα στο 113ο εκλογικό τμήμα Ξυλοκέριζας Κορίνθου.
Δικαστικός αντιπρόσωπος στο τμήμα αυτό ήταν ο ασκούμενος δικηγόρος του Δικηγορικού Συλλόγου Κορίνθου, Παύλος Κωνσταντίνου, ετών 22, μάλλον ο νεότερος δικαστικός αντιπρόσωπος στη χώρα, σύμφωνα με το ρεπορτάζ του Korinthostv.
Ο συμπαθέστατος υπερήλικας προσήλθε μέχρι την κάλπη, διάλεξε ψηφοδέλτιο μόνος του και επέμενε να το ρίξει ο ίδιος στην κάλπη, ασκώντας το εκλογικό του δικαίωμα ως συνετός πολίτης.
![](https://s.parapolitika.gr/files/2023-06-26/dikastikos_antiproswpos_korinthos.png)