Αλέξης Γεωργούλης: Ξανά ενεργός στα social media - Κοινοποίησε αναρτήσεις εθελοντών για βοήθεια πληγέντων
Ο ανεξάρτητος ευρωβουλευτής εμφανίστηκε για πρώτη φορά μετά την υπόθεση που οδήγησε στην άρση ασυλίας του στο Ευρωκοινοβούλιο
![georgoulis](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2023-04-17/georgoulis.png)
Μετά την καταγγελία εις βάρος του για κακοποιητική συμπεριφορά, ο Αλέξης Γεωργούλης παρέμεινε σιωπηλός και η μόνη φορά που εμφανίστηκε μετά την πρώτιστη επίσημη δήλωσή του, ήταν μέσω των δικηγόρων του για την υπόθεση της άρσης ασυλίας του στο Ευρωκοινοβούλιο.
Ο ηθοποιός και ευρωβουλευτής δεν προέβη σε οποιαδήποτε ανάρτηση ή δήλωση για μήνες. Τώρα και με αφορμή τις φωτιές που μαίνονται στην Αττική, ο Αλέξης Γεωργούλης άνοιξε ξανά το προφίλ του στο instagram για να κοινοποιήσει αναρτήσεις που αφορούν έκκληση εθελοντών στα πύρινα μέτωπα. Η τελευταία δημοσίευση που έκανε μέσω του επίσημου λογαριασμού του στην πλατφόρμα, ήταν πριν από περίπου εφτά μήνες.
Το απόγευμα της Τρίτης 18 Ιουλίου και μέσω stories, ο Αλέξης Γεωργούλης αναδημοσίευσε στιγμιότυπα εθελοντών που προσφέρουν βοήθεια, αλλά και σελίδων που ζητούν βοήθεια σε ζώα.
Ο ηθοποιός και ευρωβουλευτής δεν προέβη σε οποιαδήποτε ανάρτηση ή δήλωση για μήνες. Τώρα και με αφορμή τις φωτιές που μαίνονται στην Αττική, ο Αλέξης Γεωργούλης άνοιξε ξανά το προφίλ του στο instagram για να κοινοποιήσει αναρτήσεις που αφορούν έκκληση εθελοντών στα πύρινα μέτωπα. Η τελευταία δημοσίευση που έκανε μέσω του επίσημου λογαριασμού του στην πλατφόρμα, ήταν πριν από περίπου εφτά μήνες.
Το απόγευμα της Τρίτης 18 Ιουλίου και μέσω stories, ο Αλέξης Γεωργούλης αναδημοσίευσε στιγμιότυπα εθελοντών που προσφέρουν βοήθεια, αλλά και σελίδων που ζητούν βοήθεια σε ζώα.
![](https://s.parapolitika.gr/files/2023-07-18/Alexis_Georgoulis_social_media.png)
![](https://s.parapolitika.gr/files/2023-07-18/Alexis_Georgoulis_social_media3.png)
![](https://s.parapolitika.gr/files/2023-07-18/Alexis_Georgoulis_social_media_1.png)
![](https://s.parapolitika.gr/files/2023-07-18/Alexis_Georgoulis_social_media_2.jpg)