Καστοριά: "Χειροπέδες" σε 45χρονο για ενδοοικογενειακή βία μετά από καταγγελία της συζύγου του
Η καταγγελία για απειλή της ζωής της
Ο 45χρονος με τη διαδικασία του αυτοφώρου οδηγήθηκε στα δικαστήρια ενώ η σύζυγος του μεταφέρθηκε σε οικία φίλων
![endooikogeneiaki via rethumno](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2024-02-16/viasmos-rethimno-ok.jpg)
Με την κατηγορία για άσκηση ενδοοικογενειακής βίας συνεληφθη 45χρονος από την Καστοριά, μετά από καταγγελία που κατέθεσε στην αστυνομία η 43χρονη σύζυγος του για απειλή προς τη ζωή της.
Ο 45χρονος με τη διαδικασία του αυτοφώρου οδηγήθηκε στα δικαστήρια ενώ η σύζυγος του μεταφέρθηκε σε οικία φίλων, σύμφωνα με την ΕΡΤ.
Σύμφωνα με τη Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Δυτικής Μακεδονίας η 43χρονη ενημερώθηκε από τους αρμόδιους αστυνομικούς για τις δομές φιλοξενίας αλλά η ίδια θέλησε να μεταβεί σε οικία φίλων όπου θα της παρείχαν ασφάλεια και φιλοξενία.
Ο 45χρονος με τη διαδικασία του αυτοφώρου οδηγήθηκε στα δικαστήρια ενώ η σύζυγος του μεταφέρθηκε σε οικία φίλων, σύμφωνα με την ΕΡΤ.
Σύμφωνα με τη Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Δυτικής Μακεδονίας η 43χρονη ενημερώθηκε από τους αρμόδιους αστυνομικούς για τις δομές φιλοξενίας αλλά η ίδια θέλησε να μεταβεί σε οικία φίλων όπου θα της παρείχαν ασφάλεια και φιλοξενία.