Συγκινητική ιστορία: Έχασε τη σκυλίτσα του στα ελληνοτουρκικά σύνορα και την βρήκε ένα χρόνο μετά στη Βοσνία
Η ευχαριστήρια ανάρτηση
Ο Γάλλος τουρίστας βρισκόταν στην Ελλάδα για οδοιπορικό, έχοντας την σκυλίτσα του, η οποία στο τελωνείο στη θέα δύο σκύλων φοβήθηκε και τράπηκε σε φυγή
![raika](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2024-04-10/raika.jpg)
Άσχημη τροπή είχε το οδοιπορικό ενός Γάλλου τουρίστα στην Ελλάδα, ωστόσο ένα χρόνο μετά, το χαμόγελο επέστρεψε στο πρόσωπό του.
Ο Remy Dargere είχε παρέα την σκυλίτσα του, Ράικα, στο οδοιπορικό, όταν στις 7 Απριλίου 2023 την έχασε στους Κήπους Έβρου στο τελωνείο, αφού η Ράικα στη θέα δύο σκύλων φοβήθηκε και τράπηκε σε φυγή.
Ο Dangere αναζητούσε την σκυλίτσα του παντού, έχοντας επιστρατεύσει και διάφορες φιλοζωικές οργανώσεις. Ένα χρόνο αργότερα, στις 8 Απριλίου του 2024, η σκυλίτσα βρέθηκε στη Βοσνία από μέλη της οργάνωσης «Φιλόζωοι Εθελοντές Δράμας».
Ο Dargere λίγες ώρες μετά τη χαρμόσυνη είδηση έκανε μια συγκινητική ανάρτηση ευχαριστώντας τους πάντες. Σε αυτήν ανέφερε: «Γεια σε όλους! Έχω τη χαρά, τη χαρά, τη συγκίνηση, να σας ανακοινώσω ότι η Raïka βρέθηκε στη Σερβία! κοντά στα σύνορα Βοσνίας-Ερζεγοβίνης. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους όσους μας στήριξαν από την Ελλάδα μέχρι τη Γαλλία και όχι μόνο».
Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d0g4c5j679hd)
Ο Remy Dargere είχε παρέα την σκυλίτσα του, Ράικα, στο οδοιπορικό, όταν στις 7 Απριλίου 2023 την έχασε στους Κήπους Έβρου στο τελωνείο, αφού η Ράικα στη θέα δύο σκύλων φοβήθηκε και τράπηκε σε φυγή.
Ο Dangere αναζητούσε την σκυλίτσα του παντού, έχοντας επιστρατεύσει και διάφορες φιλοζωικές οργανώσεις. Ένα χρόνο αργότερα, στις 8 Απριλίου του 2024, η σκυλίτσα βρέθηκε στη Βοσνία από μέλη της οργάνωσης «Φιλόζωοι Εθελοντές Δράμας».
Ο Dargere λίγες ώρες μετά τη χαρμόσυνη είδηση έκανε μια συγκινητική ανάρτηση ευχαριστώντας τους πάντες. Σε αυτήν ανέφερε: «Γεια σε όλους! Έχω τη χαρά, τη χαρά, τη συγκίνηση, να σας ανακοινώσω ότι η Raïka βρέθηκε στη Σερβία! κοντά στα σύνορα Βοσνίας-Ερζεγοβίνης. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους όσους μας στήριξαν από την Ελλάδα μέχρι τη Γαλλία και όχι μόνο».