Άναυδοι έμειναν διερχόμενοι και περίοικοι κεντρικής περιοχής της Λάρισας αντικρίζοντας έναν ολόγυμνονεαρό να περιφέρεται στους δρόμους της περιοχής
Μάλιστα είχε συμπεριφορά επιδειξία και σόκαρε τους περαστικούς, μια τέτοια κιόλας μέρα, Μεγάλη Παρασκευή. Η αστυνομία ειδοποιήθηκε άμεσα και επιδόθηκε σε ένα «κυνήγι» στο κέντρο επί των οδών 31ηςΑυγούστου,25ης Μαρτίου, Αγίας Μαρίνης και Χρυσοχόου προκειμένου να τον εντοπίσει.
Έδειχνε να μην αντιλαμβάνεται πλήρως τι πράττει
Ο νεαρός άνδραςείναι 25 ετών και έδειχνε να μην αντιλαμβάνεται πλήρως τι πράττει. Τελικά οι αστυνομικοί κατάφεραν να τον εντοπίσουν στην πλατεία Λαού (Άγιος Βησσαρίωνας).