Πτήσεις σωτηρίας για δύο βρέφη με στρατιωτικό ελικόπτερο
Οι αερομεταφορές τους έγιναν μετά από αίτημα του ΕΚΑΒ
![i2fbqajx4averqcmn2cr](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2017-02/i2fbqajx4averqcmn2cr.jpg)
Ελικόπτερο της αεροπορίας στρατού CH-47D μετέφερε με ασφάλεια τρεις ασθενείς από νησιά των Δωδεκανήσων στο αεροδρόμιο του Ηρακλείου Κρήτης, απ’ όπου παρελήφθησαν από ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ.
Πρόκειται για δύο βρέφη 6 και 19 μηνών με αναπνευστικά προβλήματα, που παρέλαβε το ελικόπτερο από την Κάλυμνο ενώ ο τρίτος ασθενής μεταφέρθηκε στο Ηράκλειο από τη Ρόδο.
Οι αερομεταφορές τους έγιναν μετά από αίτημα του ΕΚΑΒ