Μητσοτάκης σε Μάντη - Καγιαλή: Μας κάνατε ξανά υπερήφανους
Ανάρτηση στο twitter
![nu8gtpatm82iuyulscxz](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2017-06/nu8gtpatm82iuyulscxz.jpg)
Τα συγχαρητήρια του έδωσε μέσω twitter ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας, Κυριάκος Μητσοτάκης στο δίδυμο των Ελλήνων ιστιοπλόων που κατέκτησε σήμερα την πρώτη θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ιστιοπλοΐας.
Ο Τάκης Μάντης και ο Παύλος Καγιαλής, οι χάλκινοι Ολυμπιονίκες του Ρίο, ήρθαν πρώτοι στην κατηγορία 470 στο πρωτάθλημα που διεξήχθη στο Σανταντέρ της Ισπανίας.
«Μας κάνατε υπερήφανους ξανά» έγραψε ο κ. Μητσοτάκης τονίζοντας το γεγονός ότι οι δύο ιστιοπλόοι επιστρέφουν στην Αθήνα με το χρυσό μετάλλιο.
«Συγχαρητήρια στους ιστιοπλόους μας Τ. Μάντη & Π.Καγιαλή που επιστρέφουν από το Παγκόσμιο πρωτάθλημα με το χρυσό. Μας κάνατε υπερήφανους ξανά» έγραψε συγκεκριμένα ο πρόεδρος της ΝΔ.
Συγχαρητήρια στους ιστιοπλόους μας Τ. Μάντη & Π.Καγιαλή που επιστρέφουν από το Παγκόσμιο πρωτάθλημα με το χρυσό. Μας κάνατε υπερήφανους ξανά
— Kyriakos Mitsotakis (@kmitsotakis) 11 Ιουνίου 2017