Επίσκεψη του αντιστράτηγου Δ. Ζερβάκη στο Κοσσυφοπέδιο
Ο στρατηγός είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει με το προσωπικό της αποστολής
![cakgox3corczj8jtfcrl](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2017-07/cakgox3corczj8jtfcrl.jpg)
Επίσκεψη στην έδρα της Ελληνική Δυνάμεως Κοσσυφοπεδίου, της ΕΛΔΥΚΟ-3, πραγματοποίησε ο διοικητής της 1ης Στρατιάς/EU-OHQ, αντιστράτηγος Δημόκριτος Ζερβάκης, το διήμερο 28-29 Ιουνίου.
Κατά την εκεί επίσκεψή του ο στρατηγός είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει με το προσωπικό της αποστολής, διαπιστώνοντας το υψηλό φρόνημα αλλά και τον επαγγελματισμό που το διακατέχει.
Τέλος, ο αντιστράτηγος Ζερβάκης, κατά τη διάρκεια των συναντήσεων με τον Διοικητή της KFOR και με τον Διοικητή του Βορείου Τομέα (Joint Regional Detachment - North), έγινε αποδέκτης από μέρους τους των πολύ κολακευτικών σχολίων για το εξαιρετικό έργο που επιτελείται από το σύνολο του προσωπικού της ελληνικής αποστολής.