Τόνους λάσπης απομακρύνουν μηχανήματα στα Τρίκαλα
Είκοσι πέντε μηχανήματα της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων επιχειρούν από το πρωί σε διάφορα σημεία του νομού.
![8t2q4syhdwfbo8ommsjq](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2017-11/8t2q4syhdwfbo8ommsjq.jpg)
Τα μηχανήματα επιχειρούν προκειμένου να αντιμετωπίσουν διάφορα προβλήματα που έχουν δημιουργήσει οι ισχυρές βροχοπτώσεις.
Σύμφωνα με δηλώσεις του αντιπεριφερειάρχη Τρικάλων Χρήστου Μιχαλάκη στο ΑΠΕ-ΜΠΕ, ένα από τα πιο σημαντικά προβλήματα είναι η απομάκρυνση τόνων λάσπης από το επαρχιακό αλλά και το εθνικό δίκτυο, ενώ προσθέτει πως και τα ποτάμια της περιοχής «φουσκώνουν» επικίνδυνα, γεγονός που διατηρεί σε επιφυλακή την Π.Ε. Τρικάλων.