Ελληνική σημαία 200 τ.μ στα Φάρσαλα
Η τοποθέτηση της είναι πρωτοβουλία 40 νεαρών της περιοχής
![kupx17zk43utbg0onvyq](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpeg/files/migration/images/2018-04/kupx17zk43utbg0onvyq.jpeg)
Μία τεράστια ελληνική σημαία 200 τετραγωνικών μέτρων τοποθέτησαν στο λόφο Σούρλα στα Φάρσαλα το Σάββατο. Ο λόφος Σούρλα βρίσκεται ανατολικά των Φαρσάλων και είναι πετρώδης και βραχώδης.
Όπως αναφέρει το ifarsala.gr, η τοποθέτηση της σημαίας είναι πρωτοβουλία 40 νεαρών από την επαρχία Φαρσάλων και όπως διευκρινίζουν η κίνηση τάσσεται "μακριά" από κόμματα και πολιτικά χρώματα.