Άνοιξαν οι συμμετοχές για το διαγωνισμό Bluegrowth
Η πρωτοποριακή αυτή διαδικασία έχει καθιερώσει πλέον τον Πειραιά σε πρωτεύουσα της θαλάσσιας καινοτομίας και δημιουργεί μια «δεξαμενή σκέψης» για καινοτόμες πρωτοβουλίες νεοφυών επιχειρήσεων με διεθνή απήχηση.
![kebzbn3gennfj828eynu](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/migration/images/2018-07/kebzbn3gennfj828eynu.png)
Ξεκίνησε η υποβολή συμμετοχών στον διαγωνισμό για τη γαλάζια ανάπτυξη BlueGrowth που διοργανώνει για 5η συνεχόμενη χρονιά ο Δήμος Πειραιά σε συνεργασία με την «Aephoria», με στόχο να αναδειχθούν καινοτόμες ιδέες για προϊόντα και υπηρεσίες σχετικά με την θαλάσσια οικονομία.
Διαβάστε περισσότερα στο peiraiasnews.gr