Εθελοντική αιμοδοσία για τους πυρόπληκτους από την αντιπεριφέρεια Πέλλας
Στην αίθουσα εκδηλώσεων του Διοικητηρίου
![wifurmbpsjfi44r7yzjj](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2018-07/wifurmbpsjfi44r7yzjj.jpg)
Εθελοντική αιμοδοσία για την κάλυψη αναγκών των πυρόπληκτων της Ανατολικής Αττικής θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη, από τις 9 το πρωί ως τη 1 μετά το μεσημέρι, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Διοικητηρίου στην αντιπεριφέρεια Πέλλας.
Την πρωτοβουλία ανέλαβε η Αν. Αντιπεριφερειάρχης Πέλλας Αθηνά Αθανασιάδου - Αηδονά ενώ την αιμοδοσία συνδιοργανώνουν η Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφερειακής Ενότητας Πέλλας, το Τμήμα Αιμοδοσίας της Νοσοκομειακής Μονάδας Έδεσσας και ο Σύλλογος Υπαλλήλων Αιρετής Περιφερειακής Ενότητας Πέλλας.