Κρούσμα ιού του Δυτικού Νείλου στη Λάρισα -
Σύμφωνα με ενημέρωση του δημάρχου της πόλης Απόστολου Καλογιάννη προς το δημοτικό συμβούλιο.
![u7f0fwxe924nsqa7sq6w](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2017-08/u7f0fwxe924nsqa7sq6w.jpg)
Ένα κρούσμα του ιού του Δυτικού Νείλου εντοπίστηκε στο δήμο της Λάρισας, σύμφωνα με ενημέρωση του δημάρχου της πόλης Απόστολου Καλογιάννη προς το δημοτικό συμβούλιο.
Ο δήμαρχος μετά την ανακοίνωση πραγματοποίησε συνάντηση με στελέχη της διεύθυνσης δημόσιας υγείας για να ενημερωθεί για το περιστατικό.
Σημειώνεται πως ο ασθενής που έχει νοσήσει από τον ιό του Δυτικού Νείλου νοσηλεύεται στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Λάρισας, όπως επιβεβαίωσε στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ο διοικητής του νοσοκομείου Παναγιώτης Νάνος.