Μεγάλα προβλήματα στην Εύβοια λόγω της κακοκαιρίας
Χωρίς ρεύμα η Ιστιαία και τα γύρω χωριά
![evht3czc0zckgofnygmo](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2019-01/evht3czc0zckgofnygmo.jpg)
Απαγορεύθηκε η μετακίνηση των φορτηγών στο κεντρικό οδικό δίκτυο - Εγκλωβίστηκαν αυτοκίνητα στους Παπάδες της Βόρειας Εύβοιας - Περιπέτεια για 50 επιβάτες πούλμαν στον Παρνασσό Άρχισαν τα προβλήματα στην Εύβοια από την έντονη χιονόπτωση. Χωρίς ρεύμα είναι η Ιστιαία και τα γύρω χωριά.
Σημειώνονται πολλές πτώσεις δέντρων για τις οποίες σπεύδει η Πυροσβετική Υπηρεσία. Δέντρο που έπεσε πάνω σε δρόμο στους Παπάδες της Βόρειας Εύβοιας έχει εγκλωβίσει ΙΧ αυτοκίνητα.
Η χιονόπτωση είναι έντονη και πυκνή στην βορειοκεντρική Εύβοια. Απαγορεύεται η μετακίνηση των φορτηγών στο κεντρικό οδικό δίκτυο.
Όπως μετέδωσε το tvstar.gr νωρίτερα σήμερα δεν απέπλευσε το καράβι για την Σκύρο από την Κύμη λόγω των ισχυρών ανέμων που φθάνουν τα 9 μποφόρ.