Χανιά: Το πιο θερμό χειροκρότημα για τον τυφλό μαθητή - σημαιοφόρο
Ο καλύτερος μαθητής της Γ' Λυκείου του Μουσικού Σχολείου
![mpkaclahy0bvsz4kpuz1](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2019-03/mpkaclahy0bvsz4kpuz1.jpg)
Το πιο θερμό χειροκρότημα επιφύλαξαν οι πολίτες των Χανίων στον τυφλό μαθητή Παρασκευά Πιπεράκη που κατάφερε να θριαμβεύσει και να αναδειχθεί σημαιοφόρος στο σχολείο του.
Σύμφωνα με το zarpanews.gr, ο Παρασκευάς Πιπεράκης είναι ο καλύτερος μαθητής της Γ' Λυκείου του Μουσικού Σχολείου και κατάφερε να ανταμειφθεί με τη σημαία.
Ο μαθητής παρήλασε περήφανα, συνοδεία συμμαθητή του, στέλνοντας το μήνυμα ότι υπάρχουν σύγχρονοι ήρωες που καταφέρνουν να πετύχουν και να μην λυγίσουν από τις δυσκολίες της ζωής.