Η κόντρα της Ολλανδίας με την Γερμανία έστρεψε πάνω της τα φώτα για τον 3ο όμιλο της League A του Nations League. Το τελικό 2-2 αποζημίωσε όσους βρέθηκαν στη "Johan Cruijff Arena", αλλά όχι και τις δύο ομάδες που ήθελαν τη νίκη.

Οι "οράνιε" προηγήθηκαν μόλις στο 2' με τον Ρέιντερς, τα "πάντσερ" το... γύρισαν με τα γκολ των Ούνταβ και Κίμιχ πριν το τέλος του ημιχρόνου και ο Ντάμφρις διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο 51'.

Για τον 1ο όμιλο της League B του Nations League η Γεωργία επικράτησε εκτός έδρας της Αλβανίας με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κοχορασβίλι στο 71ο λεπτό.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Τσεχία υποδέχθηκε την Ουκρανία σε ένα ματς με πολύ γρήγορο ρυθμό και αρκετές φάσεις, στο οποίο οι γηπεδούχοι νίκησαν με 3-2. Τα γκολ των Τσέχων πέτυχαν οι Σουλτς (21', 45'+), Σούτσεκ (88'). Η Ουκρανία σκόραρε με τον Βάνατ στο 37΄ και τον Σουντάκοφ στο 84'.

Σπουδαία νίκη με 2-0 για τη Βόρεια Μακεδονία, που βρέθηκε κολλημένη στον "τοίχο" απέναντι στην Αρμενία, μετά την κόκκινη του Ζάικοφ, για την 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου στη League C του Nations League. Ο Μπάρντι στο 70ο λεπτό βρήκε δίχτυα και το άλλο γκολ πέτυχε ο Μιόφσκι στο 80’.

Στο έτερο παιχνίδι του ομίλου που πραγματοποιήθηκε νωρίτερα σήμερα (10/09) η Λετονία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0 απέναντι στα αξιόμαχα Νησιά Φερόε. O Βάρσλαβανς πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 64ο λεπτό.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των αγώνων της Τρίτης (10/9)