«Μόνος μου μπορώ»: Συνεργασία-έκπληξη του Σταμάτη Γονίδη με τον γιο του θρυλικού Μπομπ Μάρλεϊ (Βίντεο)
Πως έγινε η επαφή ανάμεσα στις δύο πλευρές
![gonidis_marley](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2022-11-14/gonidis_marley.jpg)
«Είναι μεγάλη χαρά να συνεργαζόμαστε με σπουδαίους καλλιτέχνες, πόσω μάλλον με το γιο του θρυλικού Μπομπ Μάρλεϊ, Τζούλιαν. Το τραγούδι έρχεται σε πρώτη ραδιοφωνική μετάδοση στις 14/11 (σ.σ. σήμερα)», ανακοίνωσε ο Σταμάτης Γονίδης σχετικά με το «Μόνος μου μπορώ», τη σύμπραξή του με τον Μάρλεϊ, όπου ο Γονίδης έγραψε και τους στίχους και κυκλοφορεί στις 21/11.
Βέβαια, στο «Just the 2 of Us», όπου έγινε η πρώτη ανακοίνωση, δήλωσε: «Δεν ξέρω πώς με βρήκαν». Η επαφή έγινε από το διοργανωτή συναυλιών Παναγιώτη Λάιο, νονό ενός από τα παιδιά του «Ζουζού», όπως χαϊδευτικά αποκαλείται ο Τζούλιαν Μάρλεϊ.
*Δημοσιεύτηκε στην εφημερίδα On Time.
Βέβαια, στο «Just the 2 of Us», όπου έγινε η πρώτη ανακοίνωση, δήλωσε: «Δεν ξέρω πώς με βρήκαν». Η επαφή έγινε από το διοργανωτή συναυλιών Παναγιώτη Λάιο, νονό ενός από τα παιδιά του «Ζουζού», όπως χαϊδευτικά αποκαλείται ο Τζούλιαν Μάρλεϊ.
Λατρεύει την Ελλάδα
Με πολυάριθμες παρουσίες στην Ελλάδα, που ο «Ζουζού» λατρεύει γιατί «γέννησε τη δημοκρατία», μεταξύ άλλων σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Αντίπαρο, δεν ήταν τυχαίο πως επελέγη για συνεργασία ο Γονίδης. Γιατί; Ανέκαθεν πειραματιζόταν μουσικά.*Δημοσιεύτηκε στην εφημερίδα On Time.