Κουτσόπουλος για εκλογές 2023: Έπρεπε να υπάρχει πρόβλεψη για όσους εργάζονται σεζόν (Βίντεο)
«Πρόκειται κυρίως για νέους που βρίσκονται μακριά από τα σπίτια τους» - Δείτε το βίντεο με όλα όσα δήλωσε ο Λεωνίδας Κουτσόπουλος για τους νέους που δεν μπόρεσαν να ψηφίσουν
![1-Leonidas-koutsopoulos-neoi-ekloges-1](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2023-05-21/1-Leonidas-koutsopoulos-neoi-ekloges-1.png)
Σχολιάζοντας την προσέλευση στις κάλπες για τις εκλογές 2023, ο σεφ Λεωνίδας Κουτσόπουλος επεσήμανε την απουσία πρόβλεψης για όσους εργάζονται μακριά από τα σπίτια τους.
Ο σεφ βρέθηκε στο εκλογικό πάνελ του Star συμμετέχοντας στη συζήτηση.
«Οι απόδημοι είχαν την δυνατότητα να εκφραστούν πολιτικά» σημείωσε ο Λεωνίδας Κουτσόπουλος και συνέχισε λέγοντας πως «από την άλλη πλευρά έχουμε ένα μικρό κενό για τους ανθρώπους που έχουν ξεκινήσει εποχιακές εργασίες, γιατί τώρα ξεκινάει η σεζόν».
«Πρόκειται κυρίως για νέους που βρίσκονται μακριά από τις εστίες τους» συμπλήρωσε ο σεφ. «Θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλεψη και αυτοί οι άνθρωποι να μπορούν να ψηφίσουν από εκεί που βρίσκονται αυτή τη στιγμή. Γιατί και η μετακίνηση είναι δύσκολη, κάποιοι μπορεί να μην μπορούν να αφήσουν τη θέση εργασίας. Είναι αρκετά μεγάλος ο αριθμός» συνέχισε.
Στο τέλος, ο Λεωνίδας Κουτσόπουλος διευκρίνισε ότι στις επόμενες εκλογές ο αριθμός των νέων που θα βρίσκεται σεζόν θα είναι πολύ μεγαλύτερος, εκφράζοντας την επιθυμία να ληφθεί υπόψιν από την πολιτεία.
Ο σεφ βρέθηκε στο εκλογικό πάνελ του Star συμμετέχοντας στη συζήτηση.
«Οι απόδημοι είχαν την δυνατότητα να εκφραστούν πολιτικά» σημείωσε ο Λεωνίδας Κουτσόπουλος και συνέχισε λέγοντας πως «από την άλλη πλευρά έχουμε ένα μικρό κενό για τους ανθρώπους που έχουν ξεκινήσει εποχιακές εργασίες, γιατί τώρα ξεκινάει η σεζόν».
«Πρόκειται κυρίως για νέους που βρίσκονται μακριά από τις εστίες τους» συμπλήρωσε ο σεφ. «Θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλεψη και αυτοί οι άνθρωποι να μπορούν να ψηφίσουν από εκεί που βρίσκονται αυτή τη στιγμή. Γιατί και η μετακίνηση είναι δύσκολη, κάποιοι μπορεί να μην μπορούν να αφήσουν τη θέση εργασίας. Είναι αρκετά μεγάλος ο αριθμός» συνέχισε.
Στο τέλος, ο Λεωνίδας Κουτσόπουλος διευκρίνισε ότι στις επόμενες εκλογές ο αριθμός των νέων που θα βρίσκεται σεζόν θα είναι πολύ μεγαλύτερος, εκφράζοντας την επιθυμία να ληφθεί υπόψιν από την πολιτεία.