Η δημοφιλής παρουσιάστρια είχε τα γενέθλιά της στις 31 Μαΐου και έκλεισε τα 41 της χρόνια.
Με αφορμή τα γενέθλιά της, η Σταματίνα Τσιμτσιλή οργάνωσε dinner party σε γνωστό εστιατόριο της Κηφισιάς, όπου είχε την ευκαιρία να γιορτάσει στο πλευρό συνεργατών και φίλων.
Μεταξύ των καλεσμένων που έδωσαν το «παρών» στην ιδιαίτερη βραδιά της παρουσιάστριας ήταν η αρχισυντάκτριά της Μαίρη Παλιαλέξη, η Μάρα Ζαχαρέα, η Αντριάνα Παρασκευοπούλου, ο Δήμος Βερύκιος, η Ελένη Τσολάκη, η Όλγα Λαφαζάνη, η Ιωάννα Σρόιτερ, o Kώστας Φραγκολιάς με τη σύντροφό του Δώρα, η Τίνα Μεσσαροπούλου, η Έφη Παπαϊωάννου και η μάνατζερ Δήμητρα Λαζαράτου.
Η Σταματίνα Τσιμτσιλή επέλεξε ένα μαύρο μίνι φόρεμα με μαύρη ζώνη στη μέση, το οποίο αναδείκνυε την καλλίγραμμη σιλουέτα της.