"Ζήτω η Ελλάδα, Ζήτω το Έθνος": Το συγκινητικό δημόσιο ευχαριστώ του ανθυποσμηναγού, πλέον, Μάριου Καπότση
Όσα έγραψε
Σε κλίμα συγκίνησης και χαράς, ο Μάριος Καπότσης, όπως και όλοι, κατά τη διάρκεια της τελετής ορκωμοσίας, δέχτηκε τον τίτλο του ανθυποσμηναγού στην Πολεμική Αεροπορία
Σε κλίμα συγκίνησης και χαράς, ο Μάριος Καπότσης, όπως και όλοι, κατά τη διάρκεια της τελετής ορκωμοσίας, δέχτηκε τον τίτλο του ανθυποσμηναγού στην Πολεμική Αεροπορία, εξομολογήθηκε χαρακτηριστικά, στα προφίλ του στα social media «Πατρίδα, θρησκεία, οικογένεια. Αξίες που είναι βαθιά ριζωμένες μέσα μου. Τις υπηρετώ, τις ασπάζομαι και τις αγαπώ. Νιώθω πολύ περήφανος και ευλογημένος που έχω γεννηθεί σε αυτήν τη χώρα και θα συνεχίσω με αυτές τις αξίες για οδηγό. Ζήτω η Ελλάδα! Ζήτω το έθνος! #enoplesdinameis #polemikiaeroporia ΥΓ.: Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον υπουργό Άμυνας @nikos.dendias στον @giannis.fytopoulos στον @christossotirakopoulos και @lefteris_avg»… Μπορεί από το πλευρό του να έλειπε η σύζυγός του, Κόνι Μεταξά, και ο πεθερός του, Λευτέρης Πανταζής, λόγω του ότι βρίσκονται σε περιοδεία στην Αμερική, αλλά, σύμφωνα με πληροφορίες, και οι δυο τους είναι βαθύτατα χαρούμενοι για την τιμή που έγινε στον Μάριο Καπότση.