Eurovision: Ολοκληρώθηκε και η δεύτερη πρόβα της Μαρίνας Σάττι (Εικόνες)
Δεύτερη πρόβα
Η Μαρίνα Σάττι ανέβηκε στη σκηνή του Malmö Arena και έδωσε τον καλύτερο της εαυτό.
![marinasatti-1-ok](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2024-05-02/marinasatti-1-ok.jpg)
Τον καλύτερό της εαυτό έδωσε για άλλη μια φορά η Μαρίνα Σάττι στην σκηνή του Malmo Arena, όπου ανέβηκε για να ολοκληρώσει και την δεύτερη πρόβα της ελληνικής αποστολής στην Eurovision.
Η δημοφιλής τραγουδίστρια ερμήνευσε, με την ιδιαίτερη χροιά και τον δικό της ξεχωριστό τρόπο, το «ZARI», στη δεύτερη πρόβα της ελληνικής συμμετοχής στη Eurovision.
Ο έντονος χορευτικός ρυθμός, οι γρήγορες εναλλαγές επί σκηνής, η ευρηματική σκηνική παρουσία και τα εντυπωσιακά γραφικά αποτελούν μερικά από τα βασικά συστατικά της εμφάνισης της Ελλάδας.
![marina3](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-05-02/marina3.jpg)
![marina1](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-05-02/marina1.jpg)
![marina2](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-05-02/marina2.jpg)
Την Πέμπτη 9 Μαΐου 2024, στις 22:00, η Μαρίνα και οι χορευτές που την πλαισιώνουν, Huseyin Cetintas, Yasin Ametoglou, Βασίλης Καραγιάννης, Ειρήνη Δαμιανίδου, καθώς και η Ερασμία Μαρκίδη στα φωνητικά, θα ανέβουν στη σκηνή του Malmö Arena για τον Β’ Ημιτελικό, όπου η Ελλάδα θα εμφανιστεί στην 3η θέση.
Creative director της εμφάνισης της Μαρίνας Σάττι στη σκηνή της Eurovision είναι ο Φωκάς Ευαγγελινός, τη χορογραφία και το movement direction έχει αναλάβει ο Mecnun Giasar (Majnoon), ενώ το art direction οι NMR.