Κωνσταντίνος Ζούλας: Όταν ο Πρόεδρος της ΕΡΤ έπαιζε κιθάρα με Σαββόπουλο και Κατσιμιχαίους (Εικόνα)
Δείτε την ανάρτηση του Νίκου Πορτοκάλογλου
![zoulas](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2022-01-28/%CE%A3%CF%87%CE%B5%CE%B4%CE%B9%CE%BF_%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%82_%CF%84%CE%B9%CF%84%CE%BB%CE%BF_-_2022-01-28T144826_410.png)
Μεγάλη αγάπη για τη μουσική έχει ο πρόεδρος της ΕΡΤ, Κωνσταντίνος Ζούλας, ο ποίος αν και τον κέρδισε η δημοσιογραφία, δεν έχει κρύψει την αδυναμία του σε αυτή.
Η φωτογραφία που «αποκάλυψε» μέσα από τον προσωπικό του λογαριασμό στα social media ο Νίκος Πορτοκάλογλου αποδεικνύει ότι ο Κωνσταντίνος Ζούλας συμμετείχε ενεργά σε σημαντικά μουσικά και τηλεοπτικά δρώμενα, όπως στην εκπομπή «Ζήτω το ελληνικό τραγούδι» που πρόβαλε η ΕΡΤ και έφερε την υπογραφή του Διονύση Σαββόπουλου.
Όπως ανέφερε στη φωτογραφία που ανάρτησε ο αγαπημένος τραγουδιστής: «Πριν 35 χρόνια με εκλεκτή παρέα, ηχογραφώντας το Καλοκαιράκι για την μυθική εκπομπή του Διονύση Σαββόπουλου ‘’Ζήτω το ελληνικό τραγούδι’’. Από αριστερά καθιστοί ο ηχολήπτης που δεν θυμάμαι το όνομα του, Διονύσης Σαββόπουλος και όρθιοι Μιχάλης Μουστάκης (Φατμέ), Γιάννης Γιοκαρίνης, Πάνος Κατσιμίχας, Κωνσταντίνος Ζούλας και ο γράφων».
Η φωτογραφία που «αποκάλυψε» μέσα από τον προσωπικό του λογαριασμό στα social media ο Νίκος Πορτοκάλογλου αποδεικνύει ότι ο Κωνσταντίνος Ζούλας συμμετείχε ενεργά σε σημαντικά μουσικά και τηλεοπτικά δρώμενα, όπως στην εκπομπή «Ζήτω το ελληνικό τραγούδι» που πρόβαλε η ΕΡΤ και έφερε την υπογραφή του Διονύση Σαββόπουλου.
Όπως ανέφερε στη φωτογραφία που ανάρτησε ο αγαπημένος τραγουδιστής: «Πριν 35 χρόνια με εκλεκτή παρέα, ηχογραφώντας το Καλοκαιράκι για την μυθική εκπομπή του Διονύση Σαββόπουλου ‘’Ζήτω το ελληνικό τραγούδι’’. Από αριστερά καθιστοί ο ηχολήπτης που δεν θυμάμαι το όνομα του, Διονύσης Σαββόπουλος και όρθιοι Μιχάλης Μουστάκης (Φατμέ), Γιάννης Γιοκαρίνης, Πάνος Κατσιμίχας, Κωνσταντίνος Ζούλας και ο γράφων».