Ο Δημήτρης Παπαγγελόπουλος στην οργανωτική επιτροπή του Συνεδρίου της Νέας Δημοκρατίας
![panel-nd-2911](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2019-11-29/panel-nd-2911.jpg)
Μην πάει αμέσως το μυαλό σας στον πρώην αναπληρωτή υπουργό Δικαιοσύνης του Αλέξη Τσίπρα που σε κάθε του εμφάνιση προσπαθεί να το παίξει «νεοδημοκρατικότερος» των Νεοδημοκρατών.
Ο Δημήτρης Παπαγγελόπουλος (δεύτερος από δεξιά στη φωτογραφία) είναι κανονικός Νεοδημοκράτης. Πρόκειται για έναν από τους παλαιότερους συνεργάτες του Κυριάκου Μητσοτάκη, ο οποίος στον τελευταίο «ανασχηματισμό» του κόμματος, τοποθετήθηκε στη θέση του γραμματέα προγράμματος.
Ο Δημήτρης Παπαγγελόπουλος είναι γεννημένος το 1978, στέλεχος της ΟΝΝΕΔ και της ΔΑΠ, ενώ διετέλεσε μέλος και σε διοικητικά συμβούλια οργανισμών και ιδρυμάτων, όπως το Ίδρυμα Καραμανλή.
Ο Δημήτρης Παπαγγελόπουλος (δεύτερος από δεξιά στη φωτογραφία) είναι κανονικός Νεοδημοκράτης. Πρόκειται για έναν από τους παλαιότερους συνεργάτες του Κυριάκου Μητσοτάκη, ο οποίος στον τελευταίο «ανασχηματισμό» του κόμματος, τοποθετήθηκε στη θέση του γραμματέα προγράμματος.
Ο Δημήτρης Παπαγγελόπουλος είναι γεννημένος το 1978, στέλεχος της ΟΝΝΕΔ και της ΔΑΠ, ενώ διετέλεσε μέλος και σε διοικητικά συμβούλια οργανισμών και ιδρυμάτων, όπως το Ίδρυμα Καραμανλή.