Το μήνυμα στήριξης στην επανεκλογή του Παυλόπουλου και οι απουσίες από το Προεδρικό
![4995603](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2020-01-01/4995603.jpg)
Μήνυμα στήριξης στην επανεκλογή του Προκόπη Παυλόπουλου έστειλαν σήμερα αρκετοί από τους πολιτικούς και τους εκπροσώπους της Αυτοδιοίκησης, ευχόμενοι στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας «Καλή χρονιά και του χρόνου».
Μεταξύ αυτών ο Περιφερειάρχης Αττικής, Γιώργος Πατούλης και ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Νίκος Βούτσης. Στη διάρκεια της καθιερωμένης τελετής στο Προεδρικό Μέγαρο ο πρωθυπουργός χαιρέτησε εγκάρδια τον κ. Παυλόπουλο όπως και ο ΓΓ του ΚΚΕ, Δημήτρης Κουτσούμπας.
Στην εκδήλωση παρέστησαν αρκετοί υπουργοί ενώ αλγεινή εντύπωση προκάλεσε η αδιαφορία που επέδειξαν οι νέοι αρχηγοί όπως ο Κυριάκος Βελόπουλος και ο Γιάνης Βαρουφάκης. Για μια ακόμα χρονιά απουσίαζε η Φώφη Γεννηματά ενώ ο Αλέξης Τσίπρας βρίσκεται για πρωτοχρονιάτικες διακοπές στο Παρίσι.
Μεταξύ αυτών ο Περιφερειάρχης Αττικής, Γιώργος Πατούλης και ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Νίκος Βούτσης. Στη διάρκεια της καθιερωμένης τελετής στο Προεδρικό Μέγαρο ο πρωθυπουργός χαιρέτησε εγκάρδια τον κ. Παυλόπουλο όπως και ο ΓΓ του ΚΚΕ, Δημήτρης Κουτσούμπας.
Στην εκδήλωση παρέστησαν αρκετοί υπουργοί ενώ αλγεινή εντύπωση προκάλεσε η αδιαφορία που επέδειξαν οι νέοι αρχηγοί όπως ο Κυριάκος Βελόπουλος και ο Γιάνης Βαρουφάκης. Για μια ακόμα χρονιά απουσίαζε η Φώφη Γεννηματά ενώ ο Αλέξης Τσίπρας βρίσκεται για πρωτοχρονιάτικες διακοπές στο Παρίσι.