Κοροϊδία Τσίπρα με Παπαχριστόπουλο
![υτξ](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2020-11-24/%CF%85%CF%84%CE%BE.jpg)
«Δεν γίνεται πιο κάτω από ‘δω» τραγουδούσε κάποτε ο Παπακωνσταντίνου. Κι όμως γίνεται, αφού έκτοτε έχουν περάσει ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ από την εξουσία.
Σήμερα λοιπόν ο Αλέξης Τσίπρας ανακοίνωσε τους γιατρούς βουλευτές του που μπαίνουν στη μάχη κατά του κοροναϊού προσφέροντας τις υπηρεσίες τους σε δημόσια νοσοκομεία. Μεταξύ αυτών ο προερχόμενος από τους ΑΝΕΛ Θανάσης Παπαχριστόπουλος, ο οποίος ούτε βουλευτής είναι καθώς έχασε την έδρα στο εκλογοδικείο από τον Παναγιώτη Κουρουμπλή, ούτε εν ενεργεία γιατρός, διότι «περπατάει» στα 74 και έχει συνταξιοδοτηθεί πόσα χρόνια τώρα.
Σήμερα λοιπόν ο Αλέξης Τσίπρας ανακοίνωσε τους γιατρούς βουλευτές του που μπαίνουν στη μάχη κατά του κοροναϊού προσφέροντας τις υπηρεσίες τους σε δημόσια νοσοκομεία. Μεταξύ αυτών ο προερχόμενος από τους ΑΝΕΛ Θανάσης Παπαχριστόπουλος, ο οποίος ούτε βουλευτής είναι καθώς έχασε την έδρα στο εκλογοδικείο από τον Παναγιώτη Κουρουμπλή, ούτε εν ενεργεία γιατρός, διότι «περπατάει» στα 74 και έχει συνταξιοδοτηθεί πόσα χρόνια τώρα.