Ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης πήγε δώρο στον Πίνατ, στον σκύλο του Μεγάρου Μαξίμου
Ο πρωθυπουργός τού δώρισε ένα ρολόι από τη σειρά για τους εορτασμούς του 1821
![pinat_dimarxos_thessalonikis](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2021-06-24/pinat_dimarxos_thessalonikis.png)
Πολύ καλή χημεία υπάρχει αυτήν την περίοδο μεταξύ του Μεγάρου Μαξίμου και του Κωνσταντίνου Ζέρβα. Η πολιτική στήριξη είναι δεδομένη, αν και ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης θα ήθελε η τοπική Ν.Δ. να βάλει περισσότερο πλάτη στο έργο του. Πάντως, όλα αυτά αποτυπώθηκαν και στην τελευταία συνάντηση σε επίπεδο δώρων. Ο δήμαρχος έφερε κάτι για τον σκύλο του Μεγάρου, Πίνατ, και ο πρωθυπουργός τού δώρισε ένα ρολόι από τη σειρά για τους εορτασμούς του 1821.