Έπιασαν τόπο οι προσπάθειες του Πέτσα – Αυτοδιοικητικοί ξεκίνησαν συζητήσεις σε καφενεία για τον εμβολιασμό
Ενημερώνουν τους πολίτες για την παρουσία των Κινητών Μονάδων Εμβολιασμού
![petsas_ok_3](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2021-07-29/petsas_ok_3.png)
Έπιασαν τόπο οι παραινέσεις του αναπληρωτή υπουργού Εσωτερικών, Στέλιου Πέτσα, και αρκετοί αυτοδιοικητικοί ξεκίνησαν εκστρατεία ενίσχυσης των εμβολιασμών στην Κρήτη.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο αντιδήμαρχος του Δήμου Μαλεβιζίου και υπεύθυνος για θέματα COVID-19 Γρηγόρης Φασουλάκης και ο αντιπεριφερειάρχης, Λάμπρος Βαμβακάς, που βρέθηκαν σε χωριά της περιοχής για να ενημερώσουν τους πολίτες για την παρουσία των Κινητών Μονάδων Εμβολιασμού, προτρέποντας όσους δεν έχουν εμβολιαστεί να το κάνουν.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο αντιδήμαρχος του Δήμου Μαλεβιζίου και υπεύθυνος για θέματα COVID-19 Γρηγόρης Φασουλάκης και ο αντιπεριφερειάρχης, Λάμπρος Βαμβακάς, που βρέθηκαν σε χωριά της περιοχής για να ενημερώσουν τους πολίτες για την παρουσία των Κινητών Μονάδων Εμβολιασμού, προτρέποντας όσους δεν έχουν εμβολιαστεί να το κάνουν.