Στην κηδεία του Μπρατάκου ο Μητσοτάκης – Πήγε μαζί με τον Δημητριάδη
![Σχεδιο_χωρις_τιτλο_137_](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2021-08-13/%CE%A3%CF%87%CE%B5%CE%B4%CE%B9%CE%BF_%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%82_%CF%84%CE%B9%CF%84%CE%BB%CE%BF_137_.jpg)
Στην κηδεία του ιστορικού στελέχους της ΝΔ, Άγγελου Μπρατάκου, βρέθηκε το πρωί της Παρασκευής ο πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης.
Μαζί του ήταν ο Γενικός Γραμματέας του Πρωθυπουργού, Γρηγόρης Δημητριάδης, ο οποίος είναι στενός προσωπικός φίλος του γιού του εκλιπόντος, του Γενικού Διευθυντή της ΝΔ, Γιάννη Μπρατάκου, ο οποίος μάλιστα είχε αποχαιρετήσει τον Άγγελο Μπρατάκο με μία συγκινητική ανάρτηση.
Να σημειωθεί πως η κηδεία τελέσθηκε στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Αγίας Φωτεινής, στη Νέα Σμύρνη στις 11:00, σχεδόν μία ώρα μετά την ανακοίνωση των αλλαγών στον κυβερνητικό σχεδιασμό.
Μαζί του ήταν ο Γενικός Γραμματέας του Πρωθυπουργού, Γρηγόρης Δημητριάδης, ο οποίος είναι στενός προσωπικός φίλος του γιού του εκλιπόντος, του Γενικού Διευθυντή της ΝΔ, Γιάννη Μπρατάκου, ο οποίος μάλιστα είχε αποχαιρετήσει τον Άγγελο Μπρατάκο με μία συγκινητική ανάρτηση.
Να σημειωθεί πως η κηδεία τελέσθηκε στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Αγίας Φωτεινής, στη Νέα Σμύρνη στις 11:00, σχεδόν μία ώρα μετά την ανακοίνωση των αλλαγών στον κυβερνητικό σχεδιασμό.