Όπως είναι γνωστό το «Σταύρος Νιάρχος» επισκέπτονται καθημερινά εκατοντάδες νέοι και παιδιά που απολαμβάνουν τις εκπαιδευτικές και ψυχαγωγικές δραστηριότητες του ιδρύματος. Έτσι, εισερχόμενος ο πρωθυπουργός στον χώρο του Ιδρύματος είχε μια ευχάριστη συνάντηση με νέους και μαθητές οι οποίοι είχαν επισκεφθεί το Κέντρο.
Μόλις τα παιδιά «εντόπισαν» τον Κυριάκο Μητσοτάκη έσπευσαν να τον «υποδεθούν» και να φωτογραφηθούν μαζί του.
Ο Κυριάκος Μητσοτάκης ιδιαιτέρως χαλαρός και ευδιάθετος συνομίλησε με τους μαθητές και δεν είπε «όχι» σε καμία από τις selfies που του ζήτησαν.