Σέρρες: Ο Τάσος Χατζηβασιλείου στο πλευρό των δρομέων με αυτισμό (Εικόνες)
Ο Σερραίος βουλευτής βρέθηκε από το πρωί μαζί με τα παιδιά της «Ηλιαχτίδας»
![Ανωνυμο__1823_x_700_px__-_2021-12-12T172415_458](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2021-12-12/%CE%91%CE%BD%CF%89%CE%BD%CF%85%CE%BC%CE%BF__1823_x_700_px__-_2021-12-12T172415_458.png)
Στο πλευρό των παιδιών με αυτισμό που συμμετείχαν σήμερα στον αγώνα δρόμου Serres Santa Claus Run βρέθηκε ο βουλευτής Σερρών της Νέας Δημοκρατίας, Τάσος Χατζηβασιλείου. Συγκεκριμένα, σήμερα Κυριακή, εκατοντάδες Σερραίοι ξεχύθηκαν στο κέντρο της μακεδονικής πόλης ντυμένοι Άγιο-Βασίληδες και έλαβαν μέρος στον αγώνα 3 χλμ., που διοργανώνουν ο Δήμος Σερρών και οι δρομείς Υγείας του Πανσερραϊκού.
![PHOTO-2021-12-12-15-55-37](https://s.parapolitika.gr/images/w1130/jpg/files/2021-12-12/PHOTO-2021-12-12-15-55-37.jpg)
![PHOTO-2021-12-12-15-55-37__1_](https://s.parapolitika.gr/images/w1130/jpg/files/2021-12-12/PHOTO-2021-12-12-15-55-37__1_.jpg)
Ξεχωριστό γκρουπ αποτέλεσαν τα παιδιά με αυτισμό του συλλόγου «Ηλιαχτίδα», που έτρεξαν στέλνοντας μήνυμα δύναμης και ελπίδας. Ο Σερραίος βουλευτής βρέθηκε από το πρωί μαζί με τα παιδιά της «Ηλιαχτίδας» και τους παρέδωσε τα αναμνηστικά μετάλλια συμμετοχής, μαζί με τον Δήμαρχο της πόλης Αλέξανδρο Χρυσάφη.
![PHOTO-2021-12-12-15-55-38__1_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2021-12-12/PHOTO-2021-12-12-15-55-38__1_.jpg)
![PHOTO-2021-12-12-15-55-38](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2021-12-12/PHOTO-2021-12-12-15-55-38.jpg)