Ποιος είναι ο «Διόσκουρος» του Νίκου Ανδρουλάκη - Ο στενός του συνεργάτης που παίζουν και μπάσκετ
Οι δυο τους παίζουν συχνά μαζί και επιλέγουν ματς σε γηπεδάκια κοντά στο Παγκράτι, για να αποφορτιστούν
![androulakis_spuropoulos](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2021-12-21/%CE%A3%CF%87%CE%B5%CE%B4%CE%B9%CE%BF_%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%82_%CF%84%CE%B9%CF%84%CE%BB%CE%BF_-_2021-12-21T183836_630.png)
Ο άνθρωπος που βρίσκεται διαρκώς στο πλευρό του νέου προέδρου του ΠΑΣΟΚ από τα φοιτητικά τους χρόνια, αληθινός φίλος του και δίπλα του στα ζόρικα προηγούμενα χρόνια, είναι ο Ανδρέας Σπυρόπουλος. Στέλεχος του κόμματος από πιτσιρικάς, «παίκτης» στα οργανωτικά και εργάτης στις προεκλογικές εκστρατείες, είχε καθοριστικό ρόλο στο αποτέλεσμα. Αυτό που λίγοι γνωρίζουν είναι ότι ο Ανδρουλάκης και ο Σπυρόπουλος λατρεύουν το μπάσκετ, παίζουν συχνά μαζί και επιλέγουν ματς σε γηπεδάκια κοντά στο Παγκράτι, για να αποφορτιστούν. Αυτό είναι, που λένε, «οι ομάδες πρώτα δοκιμάζονται στο γήπεδο».