Έσπασε το «άβατο» του Πολυτεχνείου ο Συρίγος - Τι σήμανε η επίσκεψή του
Μεγάλος ο συμβολισμός της παρουσίας του
![syrigos_vretania-didaktra](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2021-10-26/%CE%A3%CF%87%CE%B5%CE%B4%CE%B9%CE%BF_%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%82_%CF%84%CE%B9%CF%84%CE%BB%CE%BF_-_2021-10-26T181944_601.png)
«Εσπασε το άβατο»! Αυτό συζητούσαν προ ημερών στους διαδρόμους του Πολυτεχνείου μετά την επίσκεψη του Άγγελου Συρίγου, καθώς δεν θυμούνται από τη Μεταπολίτευση και μετά να έχει επισκεφθεί άλλος υπουργός ή υφυπουργός Παιδείας το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο.
Δημοσιεύτηκε στο Secret στις 8/1
Δημοσιεύτηκε στο Secret στις 8/1