Ανδρέας Τσούνης: Σε ρόλο τοποτηρητή της παρακαταθήκης της Φώφης Γεννηματά ο σύζυγός της
Έστειλε κάποια μηνύματα ότι θα υπενθυμίζει σταθερά τους «γεννηματικούς» και την αύρα της Φώφης
![tsounis](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2022-02-22/%CE%A3%CF%87%CE%B5%CE%B4%CE%B9%CE%BF_%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%82_%CF%84%CE%B9%CF%84%CE%BB%CE%BF_-_2022-02-22T185253_973.png)
Στο πολιτικό μνημόσυνο για τη Φώφη Γεννηματά, που έγινε στο έβδομο διαμέρισμα της Αθήνας, εκεί όπου η ίδια πρωτογράφτηκε μέλος του ΠΑΣΟΚ, δεν μίλησαν μόνο συνεργάτες της (Δημαδάμα, Χρηστίδης), αλλά και ο σύζυγός της, Ανδρέας Τσούνης.
Συγκράτησα ότι εξέφρασε τη χαρά του για τη δημοσκοπική άνοδο του ΚΙΝ.ΑΛ., επέμεινε δε ότι το κρίσιμο είναι η διαφύλαξη της παρακαταθήκης της Φώφης. Και, όπως μου μετέφεραν, έστειλε κάποια μηνύματα ότι θα υπενθυμίζει σταθερά τους «γεννηματικούς» και την αύρα της Φώφης, σε περίπτωση που κάποιοι… ξεχαστούν.
*Δημοσιεύθηκε στο ένθετο ‘’Secret’’ της εφημερίδας «Παραπολιτικά» στις 19/2
Συγκράτησα ότι εξέφρασε τη χαρά του για τη δημοσκοπική άνοδο του ΚΙΝ.ΑΛ., επέμεινε δε ότι το κρίσιμο είναι η διαφύλαξη της παρακαταθήκης της Φώφης. Και, όπως μου μετέφεραν, έστειλε κάποια μηνύματα ότι θα υπενθυμίζει σταθερά τους «γεννηματικούς» και την αύρα της Φώφης, σε περίπτωση που κάποιοι… ξεχαστούν.
*Δημοσιεύθηκε στο ένθετο ‘’Secret’’ της εφημερίδας «Παραπολιτικά» στις 19/2