Ο Πίνατ υποδέχτηκε και τη Φινλανδή πρωθυπουργό στο Μέγαρο Μαξίμου (Εικόνες)
Ο σκύλος του Μεγάρου περίμενε μαζί με τον κ. Μητσοτάκη την κα Μάριν στην είσοδο και της έκανε παιχνίδια όταν την είδε.
![pinat3](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2022-04-28/pinat3.jpg)
Σε επιτροπή υποδοχής στο Μαξίμου τείνει να εξελιχθεί ο Πίνατ, ο σκύλος που υιοθέτησε ο πρωθυπουργός.
Το πρωί της Πέμπτης υποδέχτηκε τη Φινλανδή πρωθυπουργό, Sanna Marin, στο πλαίσιο της προγραμματισμένης συνάντησης που είχε με τον πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη.
Ο σκύλος του Μεγάρου περίμενε μαζί με τον κ. Μητσοτάκη την κα Μάριν στην είσοδο και της έκανε παιχνίδια όταν την είδε.
Ο πρωθυπουργός μίλησε με τη Φινλανδή ομόλογό του για την τουρκική προκλητικότητα, την κατάσταση στην Ουκρανία και την πιθανή ένταξη της Φινλανδίας στο ΝΑΤΟ.
![](/files/2022-04-28/pinat1.jpg)
![](/files/2022-04-28/pinat2.jpg)
Το πρωί της Πέμπτης υποδέχτηκε τη Φινλανδή πρωθυπουργό, Sanna Marin, στο πλαίσιο της προγραμματισμένης συνάντησης που είχε με τον πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη.
Ο σκύλος του Μεγάρου περίμενε μαζί με τον κ. Μητσοτάκη την κα Μάριν στην είσοδο και της έκανε παιχνίδια όταν την είδε.
Ο πρωθυπουργός μίλησε με τη Φινλανδή ομόλογό του για την τουρκική προκλητικότητα, την κατάσταση στην Ουκρανία και την πιθανή ένταξη της Φινλανδίας στο ΝΑΤΟ.
![](/files/2022-04-28/pinat1.jpg)
![](/files/2022-04-28/pinat2.jpg)