Ως επικεφαλής της ελληνικής αποστολής στη Λισαβόνα ο Τάσος Χατζηβασιλείου για τη συνεδρίαση του ΕΛΚ
Ο γραμματέας διεθνών σχέσεων της ΝΔ διατηρεί άριστους δεσμούς με την ευρωπαϊκή Κεντροδεξιά
![xatzivasileiou_1](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2022-10-03/xatzivasileiou_1.jpg)
Μετά την επιτυχημένη εκδήλωση στις Σέρρες με την Ντόρα Μπακογιάννη, τον Κων. Φίλη και τον Μανώλη Κωστίδη, που συγκέντρωσε πλήθος κόσμου, ο βουλευτής και γραμματέας Διεθνών Σχέσεων της Ν.Δ., Τάσος Χατζηβασιλείου, συνέχισε προς Λισαβόνα.
Εκεί συνεδριάζει αυτές τις ημέρες η Πολιτική Επιτροπή του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος και ο Σερραίος, που διατηρεί άριστους δεσμούς με την ευρωπαϊκή Κεντροδεξιά, μετέβη ως επικεφαλής της ελληνικής αποστολής.
Δημοσιεύτηκε στο Secret των ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΩΝ στις 19/11