«Τα αυγά και τα πασχάλια» έχουν χάσει οι βουλευτές με τις κοπές πίτας - Η... άβολη στιγμή του Γιάννη Λοβέρδου στο αµφιθέατρο του ∆ήµου Περιστερίου
Νόμιζε ότι γινόταν η κοπή της πίτας των τριτέκνων Περιστερίου και ∆υτικής Αττικής, αλλά εκείνη την ώρα συνεδρίαζε το Συντονιστικό του... ΠΑΣΟΚ της περιοχής
![giannis_loverdos](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2023-02-20/giannis_loverdos.jpg)
Οι βουλευτές έχουν... τρελαθεί αυτόν τον καιρό µε τις κοπές πίτας. Μάλιστα, πάνω στην ταχύτητά τους να τις προλάβουν, συµβαίνουν και… ατυχήµατα.
Προ ηµερών ο «γαλάζιος» Γιάννης Λοβέρδος µπήκε στο αµφιθέατρο του ∆ήµου Περιστερίου νοµίζοντας ότι γινόταν η κοπή της πίτας των τριτέκνων Περιστερίου και ∆υτικής Αττικής. Μόνο που εκείνη την ώρα συνεδρίαζε το Συντονιστικό του... ΠΑΣΟΚ της περιοχής.
Κάτι ανάλογο συνέβη στον πρώην υπουργό και βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ στη Β’ Πειραιώς Τρύφωνα Αλεξιάδη, ο οποίος, αντί να βρεθεί σε εκδήλωση του κόµµατός του, µπήκε σε αίθουσα όπου είχε συγκέντρωση το ΚΚΕ.
*Δημοσιεύθηκε στο ένθετο ‘’Secret’’ της εφημερίδας «Παραπολιτικά» στις 18/2
Προ ηµερών ο «γαλάζιος» Γιάννης Λοβέρδος µπήκε στο αµφιθέατρο του ∆ήµου Περιστερίου νοµίζοντας ότι γινόταν η κοπή της πίτας των τριτέκνων Περιστερίου και ∆υτικής Αττικής. Μόνο που εκείνη την ώρα συνεδρίαζε το Συντονιστικό του... ΠΑΣΟΚ της περιοχής.
Κάτι ανάλογο συνέβη στον πρώην υπουργό και βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ στη Β’ Πειραιώς Τρύφωνα Αλεξιάδη, ο οποίος, αντί να βρεθεί σε εκδήλωση του κόµµατός του, µπήκε σε αίθουσα όπου είχε συγκέντρωση το ΚΚΕ.
*Δημοσιεύθηκε στο ένθετο ‘’Secret’’ της εφημερίδας «Παραπολιτικά» στις 18/2