Προς αποτυχία η προσπάθεια για την ψήφο των Αποδήμων - Μικρός ο αριθμός εγγραφών
Οι περισσότεροι δεν έχουν χρόνο ή διάθεση να αναζητήσουν αποδεικτικά στοιχεία της ζωής τους στην Ελλάδα για τουλάχιστον δύο χρόνια.
![omogeneis_psifos](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2023-02-16/parapolitika_-_2023-02-16T163354_988.png)
Σε αποτυχία οδηγείται η προσπάθεια για µαζική συµµετοχή των οµογενών στις εκλογές.
Είναι πολύ µικρός ο αριθµός αυτών που εγγράφονται στους εκλογικούς καταλόγους για να ψηφίσουν από τον τόπο διαµονής τους, καθώς οι περισσότεροι δεν έχουν χρόνο ή διάθεση να αναζητήσουν αποδεικτικά στοιχεία της ζωής τους στην Ελλάδα για τουλάχιστον δύο χρόνια.
Ετσι, υπάρχει µεγάλη απογοήτευση και γκρίνια στους κόλπους της ελληνικής ∆ιασποράς και τώρα είναι αργά να αλλάξει ο νόµος, που, όπως αποδεικνύεται, δεν είναι φιλικός προς τους Ελληνες του εξωτερικού.
Δημοσιεύτηκε στο Secret των ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΩΝ στις 18/2
Είναι πολύ µικρός ο αριθµός αυτών που εγγράφονται στους εκλογικούς καταλόγους για να ψηφίσουν από τον τόπο διαµονής τους, καθώς οι περισσότεροι δεν έχουν χρόνο ή διάθεση να αναζητήσουν αποδεικτικά στοιχεία της ζωής τους στην Ελλάδα για τουλάχιστον δύο χρόνια.
Ετσι, υπάρχει µεγάλη απογοήτευση και γκρίνια στους κόλπους της ελληνικής ∆ιασποράς και τώρα είναι αργά να αλλάξει ο νόµος, που, όπως αποδεικνύεται, δεν είναι φιλικός προς τους Ελληνες του εξωτερικού.
Δημοσιεύτηκε στο Secret των ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΩΝ στις 18/2