Στην Κίσσαμο με την... φιλική συνοδεία του Μιχάλη Χαιρετάκη βρέθηκε ο Παύλος Πολάκης για τις εορταστικές εκδηλώσεις της 25ης Μαρτίου (Εικόνες)
Ο βουλευτής Χανίων είχε δίπλα του, τον φίλο και υποστηρικτή του
![xairetakis_polakis](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2023-03-25/parapolitika_-_2023-03-25T144700_212.png)
Έχοντας στο πλευρό του, τον Μιχάλη Χαιρετάκη πήγε στην Κίσσαμο ο βουλευτής Χανίων του ΣΥΡΙΖΑ, Παύλος Πολάκης με αφορμή τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου.
Ο Παύλος Πολάκης παρακολούθησε τις εορταστικές εκδηλώσεις με τον φίλο και υποστηρικτή του, ο οποίος αν μη τι άλλο απέσυρε την υποψηφιότητά από τα ψηφοδέλτια του ΣΥΡΙΖΑ για να στηρίξει «ένα πραγματικό αγωνιστή», όπως άφησε να εννοηθεί και ο ίδιος στην ανακοίνωσή του.
![2](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-03-25/2.jpg)
![11](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-03-25/11.jpg)
Υπενθυμίζεται ότι πριν από περίπου μία εβδομάδα ο Μιχάλης Χαιρετάκης, ο άνθρωπος για τον οποίο είχε ξεσπάσει η πρώτη από τις δύο μεγάλες τελευταίες κρίσεις στην Κουμουνδούρου με πρωταγωνιστή τον Παύλο Πολάκη, ανακοίνωσε την απόφασή του να μην είναι υποψήφιος με τον ΣΥΡΙΖΑ στις προσεχείς εκλογές.
Σημειώνεται ότι η μη περίληψη του συγκεκριμένου στελέχους στις λίστες του ΣΥΡΙΖΑ για τα Χανιά ήταν και ο αρχικός λόγος για τον εμφύλιο που ξέσπασε μεταξύ «αψύ Σφακιανού» και της αξιωματικής αντιπολίτευσης.