ΝΔ: Υποψήφια στα Χανιά η Σέβη Βολουδάκη - Επιβεβαίωση του Γιάννη Κουρτάκη
Υπενθυμίζουμε ότι στον «Πολιτικό Καφέ» του Γιάννη Κουρτάκη στις 18/3 είχε γίνει γνωστή η απόφαση του πρωθυπουργού, Κυριάκου Μητσοτάκη, να εντάξει τη Σέβη Βολουδάκη στο «γαλάζιο» ψηφοδέλτιο του Νοµού Χανίων
![sevi_voloudaki](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2023-03-21/sevi_voloudaki.jpg)
Το ψηφοδέλτιο της ΝΔ στα Χανιά παρουσιάστηκε το απόγευμα της Δευτέρας στα γραφεία του κόμματος.
Όπως έγινε γνωστό, σε αυτό θα συμμετέχει και η Σέβη Βολουδάκη, σύζυγος του Μανούσου Βολουδάκη, ο οποίος έφυγε από τη ζωή έπειτα από μάχη με τον καρκίνο.
«Είναι η πρώτη φορά που βρίσκομαι από αυτή την πλευρά, συνήθως ήταν ο Μανούσος εδώ. Χρειάζεται όλοι μαζί, ενωμένοι, να προσπαθήσουμε να έχουμε αυτοδύναμη κυβέρνηση της ΝΔ, η χώρα να είναι σε τροχιά ανάπτυξης και προόδου, με ασφαλή σύνορα, και να βγάλουμε το κόμμα μας αυτοδύναμο και πρώτο στα Χανιά», ανέφερε μεταξύ άλλων συγκινημένη η Σέβη Βολουδάκη.
Η επιβεβαίωση του Γιάννη Κουρτάκη
Υπενθυμίζουμε ότι στον «Πολιτικό Καφέ» του Γιάννη Κουρτάκη στις 18/3 είχε γίνει γνωστή η απόφαση του πρωθυπουργού, Κυριάκου Μητσοτάκη, να εντάξει τη χήρα του Μανούσου Βολουδάκη στο «γαλάζιο» ψηφοδέλτιο του Νοµού Χανίων, με την ίδια να ανταποκρίνεται στο κάλεσμα (Δείτε εδώ:Υποψήφια στα Χανιά η χήρα του Μανούσου Βολουδάκη).
Όπως έγινε γνωστό, σε αυτό θα συμμετέχει και η Σέβη Βολουδάκη, σύζυγος του Μανούσου Βολουδάκη, ο οποίος έφυγε από τη ζωή έπειτα από μάχη με τον καρκίνο.
«Είναι η πρώτη φορά που βρίσκομαι από αυτή την πλευρά, συνήθως ήταν ο Μανούσος εδώ. Χρειάζεται όλοι μαζί, ενωμένοι, να προσπαθήσουμε να έχουμε αυτοδύναμη κυβέρνηση της ΝΔ, η χώρα να είναι σε τροχιά ανάπτυξης και προόδου, με ασφαλή σύνορα, και να βγάλουμε το κόμμα μας αυτοδύναμο και πρώτο στα Χανιά», ανέφερε μεταξύ άλλων συγκινημένη η Σέβη Βολουδάκη.