Νίκος Ανδρουλάκης: Επισκέφθηκε το καφέ «Το Παρεάκι» με αφορμή την παγκόσμια ημέρα αυτισμού
Υπογράμμισε την ανάγκη να επενδύσει η χώρα σε ισχυρές κοινωνικές δομές
![adroulakis-kafe-pareaki](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2023-04-02/adroulakis-kafe-pareaki.png)
Συμβολική επίσκεψη στο καφέ «Το Παρεάκι» πραγματοποίησε το απόγευμα της Κυριακής 02/04 ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής, Νίκος Ανδρουλάκης, στο οποίο εργάζονται νέοι στο φάσμα του αυτισμού.
![androulakis-pareaki](https://s.parapolitika.gr/images/w516/png/files/2023-04-02/androulakis-pareaki.png)
Ανήμερα της παγκόσμιας ημέρας ενημέρωσης για τον αυτισμό, ο κ. Ανδρουλάκης υπογράμμισε την ανάγκη να επενδύσει η χώρα σε ισχυρές κοινωνικές δομές καθώς και καθολικά προγράμματα κοινωνικής, εκπαιδευτικής και επαγγελματικής ένταξης των παιδιών στο φάσμα του αυτισμού.
Ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής συζήτησε με την Σύλια και τον Δημήτρη, που εργάζονται τους τελευταίους μήνες στο «Παρεάκι», χώρο που παραχώρησε ο Δήμος Αγίου Δημητρίου στους εκπαιδευόμενους του Κέντρου Ειδικής Εκπαίδευσης Παιδιών & Ενηλίκων Με Αναπηρία ΙΑ (Κ.Ε.Ε.Π.Ε.Α.) «Ορίζοντες», δημιουργώντας ένα φιλόξενο στέκι για την ένταξη ατόμων με Αναπηρία στην αγορά εργασίας.
![androulakis-pareaki__2_](https://s.parapolitika.gr/images/w1130/png/files/2023-04-02/androulakis-pareaki__2_.png)