Ο υποψήφιος βουλευτής καθ΄ όλη τη διάρκεια της προεκλογικής περιόδου έχει «οργώσει» τις περιοχές της εκλογικής του περιφέρειας λαμβάνοντας θετικά μηνύματα τόσο για τον ίδιο, όσο και τη Νέα Δημοκρατία, εν όψει των επερχόμενων εκλογών.
Χαρακτηριστικές είναι οι εικόνες που έρχονται από τις προεκλογικές συγκεντρώσεις που πραγματοποιεί, με εκατοντάδες φίλους, υποστηρικτές, αυτοδιοικητικούς, στελέχη της ΝΔ, αλλά και πολίτες της Ανατολικής Αττικής να δίνουν μαζικό «παρών» στις εκδηλώσεις του.
Δείτε εικόνες από την τελευταία εκδήλωση του Μάκη Βορίδη στην Άνοιξη